Oświetlenie to nasza największa pasja

Promo

Lampy podłogowe - Italux (17)

Lampy podłogowe Italux – stojące oprawy na każdy gust i portfel

Lampy podłogowe Italux reprezentują ogromny rozrzut zarówno wzorniczy, jak i cenowy. Stylistycznie są na ogół nowoczesne, pasuje nawet do nich określenie „oświetlenie industrialne”. A co do kosztu, to dane oprawy wliczają jak modele budżetowe, tak i luksusowe. Również te średniej klasy.

Lampy podłogowe Italux do 500 złotych

W tej kategorii mamy kilkanaście zgrabnych nowoczesnych produktów oświetleniowych.

 • Astra – ciekawe połączenie półprzezroczystej tkaniny z kryształami. Dostępne są kolory czarny i biały. Do kompletu można dobrać lampy wiszące oraz biurkowe tejże serii.
 • Biagio, Fastello, Remiro, Richard, Sonny, Tiziana – praktyczne oświetlenie Italux z regulowanym stelażem. Minimalistyczne proste oprawy z możliwością wygodnie skierować światło.
 • Carly – oryginalna lampa LED o kształcie półksiężyca.
 • Franklin – duży metalowy klosz w stylu loftowym na trójnogim stelażu. Wersje kolorystyczne – biały, czarny, szary.
 • Gianni – klosz z dala przypomina gołą żarówkę, ale przy uważnym rozpatrzeniu okazuje się przezroczystą szklaną kulą.
 • Ponte – promieniuje loftową elegancję. Druciane klosze, nawinięte na stelaż przewody, pojednanie drewna z metalem.
 • Santina – niezwykłe lampy Italux, których klosze mogą kojarzyć się z piłką nożną. Kolekcja włącza, oprócz podłogowych, także oprawy wiszące, biurkowe, ścienne oraz plafony. Kolory – biel i szary.

Lampy Italux stojące luksusowe – od 1000 złotych

Wyjątkowych rzeczy nie może być wiele. Więc ekskluzywne oświetlenie Italux liczy zaledwie kilka kolekcji z lampami podłogowymi w cenach, przekraczających próg tysiąca złotych.

 • Calibri – unikatowy produkt, zainspirowany sprzętem fotograficzym. Klosz o kształcie parasola z metalowym odzwierciedlaczem po środku, na który wprost skierowany jest strumień światła. Z tylnej strony czarna tkanina kloszu delikatnie prześwituje. Stelaż, oczywiście, zrobiono na podobieństwo sztatywu.
 • Celia – nietypowe umieszczenie kilku źródeł światła. Mamy tu dwa klosze w postaci szklanych łuków. Jeden z nich jest u góry, i z niego w sufit świecą trzy żarówki. A drugi mniejszy łuk znajduje się na „gałązce” kilkadzisiąt centymetrów niżej, z jedną żarówką, świecącą w dół.
 • Davis – Italux lampy z industrialnym charakterem. Jest oprawa stojąca jedno- i trzypłomienna. Są także kinkiety i plafony w tej kolekcji. Przypominają nieco ciekawskich ptaków z innych planet.
 • Koma – oprawa o trzech kloszach w postaci białych szklanych kul, dodatwoko osłoniętych szerokim pierścieniem ze szkła przezroczystego. Stelaż – trójnoga z metalu. Seria włącza tańszą jednopłomienną lampę podłogową.
 • Piegano – stelaż o kształcie odwróconej do góry nogami litery J z dość długim i szerokim wygięciem w górnej części. Klosz – klasyczna ścięta kula ze szkła. Trzy wersje różnią się od siebie na wzajem kolorem kloszu i opory oraz kształtem tej ostatniej.
 • Roger – ciekawy „trzypoziomowy” klosz z białego szkła. Przypomina trzy okrągłe półmiski o różnych średnicach, włożone jeden w drugi i odwrócone dnem do góry. Dostępne są dwie wersje – o maksymalnej średnicy 29 i 45 cm.

Lampy podłogowe Italux klasy medium – od 500 do 1000 złotych

Produktów z tego średniego segmentu jest najwięcej. Oferujemy ponad 20 modeli opraw stojących w podanym zakresie cenowym. Opiszemy kilka najbardziej interesujących z nich:

 • Barnett – niezwykłe jest to, że to jest cały komplet lamp – jedna stojąca i dwie nocne. Proste abażury z czarnej tkaniny, proste metalowe stelaże.
 • Essence – eleganckie kryształowe zawieszki za delikatną prześwitującą białą tkaniną.
 • Kresyda – bardzo nowoczesna oprawa, całość przypomina drzewo, klosze kojarzą się z takim małym UFO. Aż sześć żarówek, świecących w różnych kierunkach.
 • Raalto – przystojna stylowa lampa podłogowa o dwóch kloszach, wiszących na różnej wysokości. Ich kształt to dwa ścięte od dołu stożki, włożone jeden w drugi. Zewnętrzny jest czarny, wewnętrzny w odcieniu złota.
 • Ufo – jeszcze bardziej wyraźny motyw kosmitów. Klosz o kształcie talerza latającego, stelaż – trójnoga. Idealna para do lampy wiszącej z tej samej serii.

W jakich kolorach dostępne są lampy Italux Fastello i jakie są oprócz podłogowych?

To jedyny model w całej serii i wykonany jest w jedynym kolorze – czarnym.

Czy w kolekcji Ponte są także kinkiety?

Tak, a poza tym lampy Italux nocne i wiszące na jeden, cztery lub pięć punktów światła.

Czy lampy podłogowe Italux idą z żarówkami w komplecie?

Nie wszystkie, tylko modele LED, czyli Celia, Metis, Carly, Kresyda, Tiziana. Do innych żarówki można u nas dokupić.

Nasze marki