Oświetlenie to nasza największa pasja

Promo

Lampy podłogowe - Jupiter (21)

Lampy podłogowe Jupiter – współczesna klasyka

Lampy podłogowe Jupiter mają fanów wśród zwolenników klasyki i miłośników nowoczesności. Każda lampa podłogowa Jupiter ma swoisty charakter, który wniesie ciekawe akcenty do pomieszczenia.

Lampy podłogowe Jupiter klasyczne

 • Classic i Classic II. Łączy te dwie serie tradycyjny trapezowy klosz z bialej tkaniny o złocistych brzegach oraz mosiężny stelaż. Różnicę między nimi stanowi odcień stelażu – patyna i satyna. Ponadto w każdej serii jest model z prostym stelażem i z łamanym, tworzącym w górnej części podobieństwo dwóch stopni, wiodących ku abażurowi.
 • Elegancki patynowy stelaż, gładki w dolnej części, a w górnej rzeźbiony oraz zdobiony kulką z białego szkła. Szklany klosz z falistą krawędzią, rozsiewający światło w dół, pomnaża tę biel i tworzy zakończony doskonały obraz.
 • Rzeźbiony mosiężny stelaż w odcieniu patyny. Biały klosz ze szkła z metalową obwódką na dole i „pomponikiem” u góry.
 • Laura, Arkada, Sara, Sofia – klasyczne kolekcje o kobiecych imionach, mające ze sobą sporo wspólnego. Przede wzsystkim, lampa podłogowa Jupiter z każdej z tych serii ma charakterystyczny kształt stelażu. Środkowy prosty pręt, na którym trzyma się klosz, jest otoczony trzema wykwintnie giętymi prętami. Te ostatnie na dole tworzą oporę w postaci trójnogi z małymi kulkami na końcówkach. Podobieństwo modeli polega także na trapezowym kształcie abażurów. Różnice dotyczą przede wszystkim kolorów, ale również delikatnych odmian kształtów.

Lampy podłogowe Jupiter nowoczesne

 • Chromowy prosty stelaż, trapezowy tkaninowy abażur w kolorze ekri z chromowymi obwódkami krawędzi. Dostępna wersja z łamanym stelażem, twórzącym u góry „stopnie” i pozwalającym zmieniać pozycję klosza.
 • Cylindryczny klosz w odcieniu cappuccino. Dwukolorowy metalowy stelaż o zmiennej szerokości: cieńsza szęść jest chromowa, grubsza – wenge.
 • Skromna szara elegancja. Chromowy rzeźbiony stelaż z zawieszonymi u góry trzema drobnymi kryształami. Nikielowy abażur z grubo fakturowanej tkaniny.
 • Przezroczysty klosz na kształt szerokiego kieliszka. Wysoka cienka „noga” z metalu może być w kolorze chrom lub czarno-biała.
 • Stelaż z metalu w odcieniu chromowym ma tak wytworną rzeźbę, że przy połyskach może wydać się szklanym. Klosz tkaninowy w formie cylindru w kolorze nikielowym jest ozdobiony cienką połyskującą otoczką.
 • Cappucinowy klosz z tkaniny ma formę prostopadłościanu. Trzyma się na dwóch prostych czarnych nogach o kwadratowym prezkroju, przymocowanych do prostąkątnej opory.
 • Julia II. Jest bardzo podobna do Hilton, klosze są wprost identyczne. Tylko Julia II jest o 2 cm niższa i ma nieco inną rzeźbę na stelażu.

Lampy podłogowe Jupiter w kolekcjach z innymi oprawami

Oprawa stojąca to nie jedyny produkt oświetleniowy, którego szukasz dla swojego domu lub lokalu? Wtedy w podjęciu dezycji może ci pomóc poniższa tabelka. Zobaczysz dostępność innych rodzajów lamp w każdej z wymienionych wyżej serii.

Seria

Biurkowa

Ścienna

Wisząca

Żyrandol

Arkada

+

+

-

+

Begamo

+

+

-

+

Boston

+

+

+

+

Classic

+

+

-

-

Classic II

-

-

-

+

Egida

+

+

+

-

Fresco

-

-

+

+

Hilton

+

+

-

+

Ita

-

-

+

-

Julia II

+

+

-

+

Jupiter

+

+

+

+

Laura

+

+

-

+

Sara

+

+

+

-

Sofia

+

+

+

-

Zeus

+

+

+

+

Jaka lampa podłogowa Jupiter da najwięcej światła?

Warto zwrócić uwagę na modele z trzema żarówkami. Na przykład, trzy źródła światła posiada Egida, Julia II, Hilton, Boston.

Czy lampa podłogowa Jupiter jest sprzedawana z żarówkami w komplecie?

W komplecie nie. Dobre żarówki można wybrać do gustu w rozdziale „Żarówki LED” i zamówić razem z lampami.

Podoba mi się lampa podłogowa Jupiter Fresco, ale w tej serii nie ma kinkietów, można coś dobrać z innych kolekcji tejże firmy?

Pasować mogłyby produkty z kolekcji Santa, Largo.

Nasze marki