Oświetlenie to nasza największa pasja

Alfa (1202)

Aktualna nazwa ”Alfa Sosnowscy” cechuje firmę rodzinną, w której kolejne pokolenia przekazują cenne doświadczenie i wiedzę tworzenia wyjątkowych lamp, które oprócz funkcji użytkowej muszą również posiadać walory dekoracyjne

Czytaj dalej

Oświetlenie Alfa zaczęło swoje życie jeszcze w 1974 roku dzięki polskiemu producentowi Alfa Sosnowscy. Jest to firma rodzinna, która umiejscowiła swoje moce produkcyjne w Częstochowie. Stawia jednocześnie na naturalność i technologiczność, zdobyła dla swoich produktów Europejski Certyfikat Zgodności.

Lampy Alfa – czym się wyróżniają?

Przede wszystkim – tym, że udaje im się w jakiś tajemniczy sposób wyglądać współcześnie, trendowo i przy tym bardzo przytulnie. Być może dlatego, że używano do nich drewna, wikliny, filcu, których faktura sama z siebie stwarza odczucie ciepła.

A kiedy z materiałów wykorzystano tylko metal i szkło, to część elementów jest zabarwiona w odcienie beżu i brązu. Jeśli nawet kolory są chłodne – biały, czarny, srebrny, szary, – wtedy Alfa lampy przybierają takich kształtów, które wnoszą nutkę miękkości.

Kiedyż linie są proste, a kąty twarde, na pomoc przychodzi ich ułożenie na podobieństwo klatki lub koszyka. Wykonana w ten sposób lampa Alfa gdzieś na podświadomości kojarzy się z byciem w bezpiecznym i spokojnym miejscu.

Czasami Alfa lampa potrafi zadziwić, odkrywając możliwości oświetlenia, których wcześniej nie dostrzegaliśmy, jak na przykład:

  • Lampa wisząca Alfa Floro z podstawką pod doniczkę pod kloszem. Kwiatek otrzymuje dużo światła, a przy tym nie chowa się za firanką na parapecie, tylko kwitnie po środku pokoju, ciesząc oko gospodarzy.
  • Kinkiet Alfa Mea w postaci plafonu z nadrukowanym obrazem – prawdziwe dzieło sztuki, podświetlane od wewnątrz na całej powierzchni.
  • Żyrandol Alfa Apper, wyglądający jak model ni to budowy atomu, ni to wielkiego wybuchu, a może chaotycznego ruchu cząsteczek... W każdym razie wrażenie sprawia fantastyczne przy całej swej prostocie.

Warto samemu przejrzeć cały asortyment, żeby odnaleźć własne powody do zaskoczenia.

Alfa sklep – jakie serie można znaleźć w katalogach

Na stronie firmy znajdują się katalogi tylko ostatnich trzech lat, podzielone na kategorie Modern, Classic, Loft, Dziecięce i Plafony. A w środku zobaczymy produkty z serii Linio, Kodo, Hermes, Lotos, Transformer, Aketi, Helmet, Blade, Plena, Luer, Viola, Sfera, Vesta i ogrom innych.

Współpracujące z Alfa sklepy nierzadko mają do zaoferowania znacznie więcej modeli, niż jest w tych firmowych katalogach. To jest spowodowane tym, że producent nie wystawia na swojej stronie kolekcji z roku 2016 i wcześniejszych. A u niektórych dystrybutorów wciąż są produkty z nich, i to warte zainteresowania i nadal wyszukiwane przez klientów.

Przykładem mogą służyć choćby Alfa żyrandole do pokojów dziecięcych – o radosnej kolorystyce, z miłymi rysunkami, w formie piłki, księżyca itd. Z pewnością można powiedzieć, że ucieszą nie tylko drogie skarby troskliwych rodziców, ale również zadowolą dorosły gust.

Bardzo popularne są Alfa kinkiety, których mamy ponad dwieście modeli, gdyż na stronie bezpośrednio producenta w katalogach 2017, 2018 i 2019 łącznie można ich naliczyć tylko kilkadziesiąt.

Alfa oświetlenie w ofercie sklepu Pstryk

Generalnie oferujemy półtora tysiąca modeli tej marki, aby każdy nasz klient mógł znaleźć ten swój wymarzony. Zobaczysz na naszej stronie żyrandole Alfa Infinity, Choco, Lusco, Lana, Barsum, Sola, Prime, Franklin, Zoa, Ofelia, Toro, Hyper, Pagani, Reggie i resztę. Odkryjesz dla siebie Alfa kinkiet w edycji Gracja, Cezar, Angelika, Emir, Moreno, Unity, Magnat, Glamour, Sandra, Smith, Koszyczki, Livia, Armenia itd. Poznajesz także inne lampy Alfa – podłogowe i sufitowe, młodzieżowe i tradycyjne, – a jeśli się pogubisz w asortymencie, pomożemy z wyborem.

Czy „dorosłe” modele są tylko w powściągliwych kolorach, czy też w bardziej jaskrawych?

Paleta kloszy jest dość różnorodna, można znaleźć nawet fioletowe i pomarańczowe.

Szukam lamp do pokoju, wykończonego drewnem. Jakich odcieni jest drewno lampy Alfa?

Głownie jasnych – buk. Na tle z ciemniejszego drewna ładnie będzie wyglądać metal, pomalowany na złoto lub brąz.

Czy Alfa kinkiety – plafony z nadrukiem w ogóle oświetlają pokój czy będą tylko podświetlanym obrazkiem?

Moc żarówki – do 60 W. Jeśli wstawimy LED na 12 W, to da sporo światła, wystarczy na miękkie wieczorne oświetlenie.

Moc żarówki – do 60 W. Jeśli wstawimy LED na 12 W, to da sporo światła, wystarczy na miękkie wieczorne oświetlenie.

Nasze marki