Oświetlenie to nasza największa pasja

Hellux (86)

Firma Hellux powstała w 1992 roku i od tamtej pory energicznie się rozwija i poszerza swoja działalność o nowe specjalizacje, technologie oraz rozwiązania. Od początku zadaniem firmy było toczenie elementów w drewnie, co szybko stało się wiodącą działalnością i jest do tej pory wzbogacane i udoskonalane. Od roku 1996 rozpoczęto wykorzystywanie doświadczenia w toczeniu elementów w drewnie do produkcji lamp i sprzętu oświetleniowego oraz wzbogacono ofertę o elementy i sprzęt oświetleniowy z metalu.

Czytaj dalej

Hellux to firma wielobranżowa, działająca na polskim rynku od 1992 roku, w tym od 1996 roku produkująca oświetlenie. Jej siedziba znajduje się w Kluczborku, a produkty zdobyły uznanie w całym kraju.

Lampy Hellux wyróżnia szerokie wykorzystanie drewna, z którego rzemieślnicy wytaczają przeróżne kształty, tworząc rewelacyjne oprawy dekoracyjne. Poznaj ofertę tego producenta, a znajdziesz w niej swoje zamiłowanie oświetleniowe na całe życie. 

Hellux – ocean kształtów, materiałów i barw

Pierwszą specjalizacją tej marki było toczenie drewna, a później również dodano laserowe wycinanie tworzyw sztucznych. I to doświadczenie w stwarzaniu rozmaitych form przełożyło się na produkcję opraw oświetleniowych. Znajdziemy tu modele o kształcie kwiatów, owali, kręgów, prostokątów, świec, krat, ram, spirali, pierścieni oraz bezlicz innych – nie do opisania...

Całe to bogactwo reprezentuje się do tegoż w wielu materiałach: szkło, w tym kryształowe, tworzywo, metale, tkaniny i nawet beton! A ponadto – drewno, dużo drewna, między innym naturalna sosna, olcha, które łączą się to z metalem, a to ze szkłem itd.

Nie mniej różnorakie są Lampy Hellux z punktu widzenia kolorystyki: zielony, żółty, fioletowy, czerwony, bież, czarny, szary, biały, róż, pomarańczowy, niebieski – i wszystko w kilku odcieniach. Są modele zarówno monochromatyczne, jak i dwukolorowe oraz wielobarwne.

Lampy Hellux dla dzieci

Wśród produktów oświetleniowych, stworzonych z myślą o maluchach, te od Hellux są jedne z najbardziej interesujących. Oprawy sufitowe (wiszące oraz plafony), ścienne, podłogowe i biurkowe do pokojów dziecięcych wyróżniają się miłą atmosferą beztroskiego dzieciństwa.

Bardzo klimatyczne są lampki nocne z wbudowanymi do stelaży drewnianymi figurkami: statku, ciężarówki, wyścigówki, lokomotywy. Niezrównane są wiszące lampy Hellux z abażurami, wykonanymi w postaci samolocików – małych i większych, pomalowanych na różne kolory.

Inaczej, ale równie ładnie reprezentują się serie kinkietów i plafonów z jaskrawymi rysunkami na tworzywie sztucznym. Tu też znajdziemy obrazki o tematyce aut i samolotów, a ponadto – zwierząt, kwiatów, nieba.

Klosze, zrobione z tkaniny, sprawią, że wnętrze pokoju będzie wyglądało bardzo przytulnie. A wzorów do nich nie zabraknie: gwiazdki, kropki, misie, sówki – wszystko w przyjaznych odcieniach. I oczywiście, użyte przez Hellux farby, jak i reszta materiałów, są bezpieczne dla człołwieka i środowiska.

W naszym asortymencie są niepowtarzalne modele z serii Samolot Duży, Berta, Samolot Mały, Słonko, Samolot Clipper, Tina2, Ciężarówka, Safari, Wyścigówka itd.

 „Dorosła” oferta Hellux

Chociaż w naszym sklepie przedstawione są głównie modele, dedykowane przez producenta dzieciom, to jednak wiele z nich, naszym zdaniem, będą fajną ozdobą nowoczesnych interierów także dla osób dorosłych. Pod tym kątem warto zwrócić uwagę na przykład na serie Fiore, Colorato, Stefi, Statek, Diana, Latarnia, Lokomotywa. Tym bardziej, że niektóre mają wersje jednobarwne lub nawet w naturalnym kolorze drewna.

Czy Hellux produkuje oświetlenie typowo „dorosłe”?

Tak, mają paręset wzorów, opartych na własnych projektach, a także wykonują według indywidualnych zleceń klientów.

W jakim zakresie cenowym są lampy Hellux?

Te przedstawione w naszym sklepie (a sprzedajemy w cenach, ustalanych przez producenta) kosztują od kilkudziesięciu do paruset złotych.

Czy w ofercie Hellux znajdę coś na prezent dla nastolatka czy to są lampy tylko dla maluchów?

W zależności od upodobań starszakom mogą się spodobać modele z drewnianymi statkami lub samolotami.

Nasze marki