Oświetlenie to nasza największa pasja

Promo

Lampy podłogowe - Luminex (45)

Lampy podłogowe Luminex – duch nowoczesności

Lampy podłogowe Luminex reprezentują się w kilkunastu seriach o niebanalnym wzornictwie. Wszystkie one należą do stylu nowoczesnego. Najczęściej wykorzystywany w nich materiał to metal. Ale czasami bardzo udanie łączy się ze szkłem, tkaniną lub drewnem.

Lampy podłogowe Luminex – solo metalu

Opiszemy tu oprawy stojące marki Luminex, których zarówno stelaż, jak i klosz (o ile jest) wykonano z metalu.

  • Felix i Rim. Wspólna cecha tych serii to czarne cylindryczne klosze z drobnej siatki. Felix posiada taki jeden, umieszczony na trójnogim stelażu. Rim jest oprawą czteropłomienną, klosze mieszczą się jeden pod drugim, tak że najniższy z nich jest dosyś blisko podłogi. Żarówki roztaszowane są asymetrycznie w stosunku do osi całej lampy.
  • Brenda i Loppe. Łączy je brak kloszy oraz wielopłomienność. Brenda to aż 7 żarówek, skierowanych w siedem różnych stron i umieszczonych na trójnodze. Loppe posiada 3 punkty światła i przypomina bukiet skromnych kwiatów ze spuszczonymi główkami.
  • Cayo i Viva. To są kolekcje, zainspirowane spotami. Klosze tych lamp podłogowych mają kształty typowe dla reflektorków. W połączeniu z typowymi dla Luminex minimalistycznymi stelażami dają bardzo urbanistyczny wygląd.

Lampy podłogowe Luminex – duet metalu i szkła

W przedstawionych poniżej modelach metalowe są stelaże. Szkło – proste lub kryształowe – występuje w kloszach, samodzielnie lub też razem z metalem.

  • Trójnoga, na której mieści się dość ciekawa druciana konstrukcja, obramiona szerokim pierścieniem. W tym ostatnim są okrągłe wycięcia, a w nich zawieszone są kryształy o kształcie kropli.
  • Model w znacznym stopniu podobny do poprzedniego, taki sam pierścień z wyciętymi otworami i kryształami. Tylko brak drucianych elementów i za rachunek tego trójnoga jest wyższa.
  • Stelaż to kwadratowa opora, a na niej – prostokątna ramka. Klosz to wisząca pod górnym bokiem ramki przezroczysta szklana kula. Drugi model w tej serii posiada dwie takie kule (jedna pod drugą) i odpowiednio dwa punkta światła.
  • Stelaż jest identyczny jak w poprzedniej serii. A klosze przedstawiają sobą rząd długich prostych kryształów, wiszących dookoła żarówek. Dana lampa podłogowa jest trzypłomienna.
  • Wzornictwo tej oprawy też jest nieco podobne do dwóch poprzednich kolekcji. Tylko zamiast płaskiej ramki w stelażu mamy boki prostopadłościanu. Klosz z przezroczystego szkła znajduje się w środku niego, pod jego górną ścianą, i ma kształt cylindryczny.

Lampy podłogowe Luminex – metal w parze z tkaniną lub drewnem

  • Bezkloszowa oprawa w stylu loftowym. Kwadratowa opora i stojącą na niej ramka są z metalu. W środku tej ramki znajdują się jedna pod drugą dwie drewniane „cegiełki”. Pod nimi właśnie wiszą żarówki dekoracyjne.
  • Metalowy stelaż, składający się z okrągłej opory i trzech umieszczonych blisko siebie prętów, przypominających źdźbła. A „kwiatami”, zwieńczającymi je, są trzy tkaninowe klosze, każdy w innym odcieniu: ekri, brąz, nikiel.

W jakich kolorach dostępne są lampy podłogowe Luminex Candy?

Jest model czarny i biały. Kryształy, oczywiście, w każdej wersji są przezroczyste.

Czy w serii Rey są tylko lampy podłogowe Luminex czy też inne rodzaje opraw?

Kolekcja zawiera także kinkiety, żyrandole, lampy wiszące i lampki biurkowe.

Jaki jest zakres cen na lampy podłogowe Luminex?

Generalnie to są lampy z kategorii budżetowych, można znaleźć modele nawet do 300 złotych. Są i takie, które kosztują ponad 700.

Nasze marki