Oświetlenie to nasza największa pasja

Shilo - Dohar (372)

SHILO- Nowoczesne Systemy Oświetleniowe zostały stworzone z myślą o dostarczaniu Państwu satysfakcji wynikającej z używania oryginalnych rozwiązań oświetleniowych. Charakterystyczną cechą SHILO jest system montażu bez widocznych połączeń śrubowych, co ma istotny wpływ na estetykę, wygodę i krótki czas instalacji. Oprawy SHILO wyróżnia minimalistyczny design i funkcjonalność, a nasze produkty spełniają oczekiwania wszystkich klientów, ceniących sobie komfort i doskonałą jakość.

Czytaj dalej

Oświetlenie Shilo Dohar — kreacja, która rozbroi system

Oświetlenie Shilo, to niesamowite produkty typu lampy, kinkiety, lampy kierunkowe i wiele innych modeli lamp, które służą nam każdego dnia w domu, w garażu, a także w łazience, czy szkole. Oświetlenie Shilo Doha stworzone zostało do zadań specjalnych. Nie wyobrażamy sobie, że naszych produktów może zabraknąć na rynku, ponieważ z naszej ekskluzywnej oferty korzystają banki, najlepsze sieci kawiarni, restauracje, a także hotele.

Lampy Shilo Dohar produkowane są w Polsce, w zagłębiu produkcji oświetlenia, w Częstochowie. To tutaj konkurujemy o uwagę klienta spośród innych fantastycznych producentów lamp, ale to unikatowość naszej oferty zachwyca klientów na całym świecie. Marka Shilo to połączenie prostego projektu obudowy lampy ze wskazaniem na to, by produkty miały idealną funkcję użytkową.

Oprawy oświetleniowe Shilo produkowane są z różnych materiałów, wykorzystując wzornictwo z całego świata. Nasza marka kocha połączenie drewna, metalu, szkła i tkaniny, a szczególności bardzo lubimy nasze produkty za ich ekstrawagancję.

Lampy Shilo Dohar — oświetlenie pełne dobrej jakości

Szanujemy naszych klientów, a w szczególności bardzo dbamy o nasze stosunki biznesowe. Z powodu radości, jaką daje nam możliwość zaopatrzenia w nasze produkty nawet najsłynniejsze marki hotelarskie stworzyliśmy serię lamp Shilo Dohar.

Wiemy, jak ważne jest utrzymanie klimatu hotelu, a zwłaszcza jeśli mieści się on w starym zamku. O ile nie jest problemem zaaranżowanie wystroju w stylu gotyckim, to prawdziwym wyzwaniem może okazać się połączenie wystroju hotelu w starym zamku na styl bardziej nowoczesny. Oświetlenie Shilo Dohar realizuje takie zadanie.

Lampa kierunkowa Shilo Dohar — podkreśl ciekawe wnętrze i aranżację

Nasze produkty powstają z materiałów o wyłącznie najlepszej jakości. Wiele elementów produkowanych jest ręcznie, co pozwala zachować nam dbałość o detale. Nasza marka prezentuje się także dumnie w muzeach na całym świecie, ponieważ nasze lampy Shilo Dohar zaprojektowane zostały między innymi do takiej funkcji.

Plafony Shilo odpowiednio umiejscowione nad pożądanym obiektem, będą fantastycznym akcentem wykończenia, które rzucając światło na obiekt, przeniosą przestrzeń na wyższy poziom artyzmu.

Oświetlenie Shilo Dohar — szlachetna forma prostoty

Nasze lampy cieszą się zresztą zainteresowaniem ze strony galerii sztuki ze względu na połączenie prostej formy z typowym materiałem wykończenia, ale tajemnicą wizualnej bomby jest wyrafinowany projekt każdego z naszych produktów. Seria Dakata to strojne żyrandole z niewielkim punktem świetlnym. Połączenie cienkich prętów zaklętych w różne kształty sprawi, że sufit zapłonie.

Goście będą spoglądać ukradkiem na żyrandol Shilo Dohar, ponieważ fantazyjne geometryczne kształty nie tylko przyciągają wzór. Doha wprost hipnotyzuje. Niektóre z naszych produktów zaprojektowane zostały w taki sposób, aby nie tylko zwracały na siebie uwagę, ale i dawały do myślenia. Oznacza to, że osoba spoglądająca na oświetlenie Shilo Dohar dość często zastanawia się, jak to możliwe, że ta lampa wisi. Wygląda niepozornie i trudno określić, jak jest przymocowana.

Shilo Dohar to precyzja, jakość, a także praktyczne rozwiązanie

Tworząc nasze produkty, zawsze zastanawiamy się, jak można połączyć piękno, precyzję, najlepszą jakość z byciem eko. Nasza firma stara się działać tak, aby nie szkodzić i tworzyć z pasją na rzecz klimatu. Oznacza to, że produkty wychodzące z naszych fabryk nie zużyją się w ciągu kilku lat, a w przypadku jeśli zajdzie potrzeba dokupienia elementów zamiennych, bez problemu znajdziecie Państwo takowe w ofercie naszego sklepu.

Oświetlenie Shilo Dohar to także lampy LED, które można komponować jeśli chodzi o natężenie naświetlenia oraz ilość barwę światła dowolnie do potrzeb. Jeśli czują się Państwo lepiej w otoczeniu światła białego, to bez problemu znajdziecie takie produkty w naszym sklepie. Podobnie dysponujemy szeroką gamą produktów, które imitują światło zbliżone do światła słonecznego. Specjalnie dla komfortu naszych klientów.

Lampy Shilo – Dohar powstały jako autorska kolekcja Dominika Respondeka. Jest on renomowanym projektantem, od lat współpracującym z producentem oświetlenia Shilo.

Dohar to oprawy o designie na tyleż prostym, jak i genialnym. To jest prostota rzetelnie przemyślana, pozostała po odcięciu wszystkiego, co nieistotne. Jednocześnie zostawiająca przy sobie wybraną najważniejeszą cechę wyróżniającą, która nadaje wyrobowi powściągliwą elegancję.

Linia Dohar zawiera tylko 10 serii produktów. Ale w każdej z nich jest ogrom wariacji, tak że naprawdę jest z czego wybierać i nad czym się zastanowić.

Kolorystyka i materiały lamp Shilo – Dohar

Do tych niezwykłych opraw oświetleniowych wykorzystano 5 kolorów:

 1. czarny,
 2. biały,
 3. chromowy,
 4. miedziany,
 5. mosiężny.

Są wyroby monochromatyczne oraz łączące dwa lub trzy z wymienionych barw. Niektóre serie pozwalają wybrać dowolne połączenie.

Na przykład, w stylowych kinkietach Shilo – Dohar Alha E White stelaż jest biały, złącze stelażu z kloszem – chromowe. A kolor samego klosza można wybrać z pięciu podanych wyżej.

Tak samo plafony Alha N dostępne są w wersjach czarnej i białej. A dodatkowo do wyboru jest końcówka, która może być albo tego samego koloru, albo odmiennego – chrom, miedź, mosiądz.

Jeśli chodzi o materiał, to zarówno stelaż, jak i klosz każdego produktu jest metalowy.

Kształty i wymiary opraw Shilo – Dohar

Autor kolekcji zainspirował się prostą geometrią. W jego kreacjach zobaczymy:

 • Trójkąty. Widzimy ich wyraźnie w kienkietach Kabe i Nurh. Trójkątne zarysy mają także przewody w wiszącyh oprawach Viwin.
 • Koła. Wszystkie klosze i abażury Shilo – Dohar są okrągłe w przekroju. Mogą to być wąskie tuby, jak w Alha, czy szerokie cylindry, jak w Ihi i Bonar.
 • Prostokąty. Spotkać je można w stelażach żyrandoli Alha H, lamp ściennych Alha E oraz podłogowych Bonar i Paa. Poza tym, jak patrzymy na tuby i cylindry dokładnie z boku, to też wychodzi prostokąt.
 • Z rzadka – linie wygięte. Tworzą je głównie przewody – w oprawach wiszących Dubu, Dobo, Kumo.

W wielu modelach jest opcja wyboru długości/wysokości przewodów/oprawy. Przykładem model Viwin V5, który może zwisać na 81 do 219 cm od sufitu. Albo Alha Y, którego długość można wybierać od 70 do 130 cm – aż siedem rozmiarów w dziesięciocentymetrowych odstępach.

W samej nazwie serii Viwin i Viwin Mini wykazuje się różnica w rozmiarach. Pierwsza seria ma klosze o średnicy 12 cm, druga – dwa razy mniejsze. Ale odmienność ich na tym się nie kończy. Wersja Mini dodatkowo ma dół klosza obcięty po skosie. To sprawia, że ma bardziej wyszukany wygląd.

Shilo – Dohar Viwin 45 (w wariantach zwykłym i mini) wyróżnia się kątem ustawienia klosza. Zwykły Viwin jest prostopadły do sufitu i podłogi, natomiast 45 – pod odpowiednim kątem.

Różnica kształtów między spokrewnionymi rodzinami lamp czasami bywa ledwie uchwytna. Patrząc na plafony Alha Y i Alha T, możemy nie od razu dostrzec, że pierwsze mają zgrubioną część pod samym sufitem. Jednak dla znawców nawet taki detal ma znaczenie przy wyborze oświetlenia dekoracyjnego.

Oświetlenie Shilo – Dohar w ofercie sklepu Pstryk

Z zadowoleniem i dumą oferujemy wyjątkowe oprawy designerskie marki Dohar:

 • kienkiety,
 • żyrandole,
 • zwisy,
 • lampki nocne,
 • plafony,
 • lampy stojące.

Spieszymy także pocieszyć Cię wiadomością, że:

 • Cały asortyment sprzedajemy w cenie, ustalonej przez producenta.
 • Zawodowo doradzamy w kwestii doboru produktów oświetleniowych do Twojego wnętrza.
 • Gwarantujemy dostawę gratis przy zakupie na kwotę powyżej 300 złotych.

Na ile żarówek można znaleźć żyrandol Shilo – Dohar?

Maksymalna ilość – 8 źródeł światła, jak w modelach Alha H (są też dwu- i czteropłomienne w tej serii). Bonar – żyrandole jednopłomienne.

W rodzinie lamp Shilo – Dohar Paa nie widzę kienkietów, czy są?

Niestety, tylko lampy wiszące, podłogowe i biurkowe. Natomiast naszym zdaniem całkiem pasują do nich kinkiety Alha H.

Czy można połączyć w jednym mieszkaniu czy nawez pokoju lampy Shilo – Dohar z różnych serii?

Nie ma przeciwwskazań. Świetnie kombinują się ze sobą na wzajem przykładowo Bonar, Ihi, Paa.

Nasze marki